

| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | EEPROM |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | I²C |
| Max Supply Current | 280 µA |
| Memory Size | 64 kb |
| Data Reservation | 100 Years |
Stock: 4539
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12336
Ext.Price$0.12336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12336 | $0.12336 |
| 10 | $0.10909 | $1.09090 |
| 50 | $0.09648 | $4.82400 |
| 100 | $0.08428 | $8.42800 |
| 500 | $0.07362 | $36.81000 |
| 1000 | $0.06979 | $69.79000 |
| 3000 | $0.06615 | $198.45000 |
| 5000 | $0.06203 | $310.15000 |
